Аналіз анкетування мешканців Бобринецької ОТГ від ГО "Територія успіху"

Дата: 13.11.2017 10:59

Опитування проводилось - в. Бобринці - 23 вересня, 10 жовтня, 13 жовтня. Учасникам було запропоновано заповнити анкети. Опитування не було репрезентативним - не враховувався соціально-гендерний та територіальні чинники.

Респондентам пропонувалось обрати форми участі членів територіальної громади у вирішені місцевих питань , в яких вони брали участь:

В місцевих виборах брали участь 75% опитаних, в місцевому референдумі - 16%, загальних зборах - 25%, громадських слуханнях - 41,6%, місцевих ініціативах - 37,5%, проводили громадську експертизу - 0,8%, беруть участь у роботі громадських /благодійних об'єднань - 16,6%, громадських радах - 20,8%, подавали ініціативи до громадського бюджету - 16,6%.

Аналіз відповідей на це питання показало, що практично всі респонденти відповідають «ЯК ПРАВИЛЬНО», а не як є насправді. Підтвердженням того є відповіді на питання про громадську експертизу (жодного разу на території ОТГ вона не проводилась) ,як і місцевий референдум. Крім того, жодного разу на території не впроваджується «громадській бюджет». А 37 осіб давали в нього пропозиції.

Це показує доволі низький рівень обізнаності місцевих мешканців з механізмами участі в процесі прийняті рішення.

На друге питання про необхідність створення Положень , які б унормовували Процедуру громадської участі 70,8% відповіли позитивно. 1 людина відповіла, що такі Положення вже існують.

Не відповіли на це питання - 19 осіб.

Далі респондентам пропонувалось відповісти на питання:

1. Що на території Бобринецької ОТГ є і необхідно?
  2. Чого на території Бобринецької ОТГ не має і необхідно?
  3. Що на території Бобринецької ОТГ немає і необхідно?
  4. Чого на території Бобринецької ОТГ не має і не потрібно?

Відповіді розподілились наступним чином ( в таблиці вказані унікальні відповіді та збережена стилістика відповідей):

Що на території Бобринецької ОТГ є і необхідно?

Спортивні майданчики Ігрові майданчики Баскетбольний майданчик Школи

Заклади освіти Заклади культури

Чого на території Бобринецької ОТГ не має і необхідно?

Розширити заклади для проведення дозвілля молоді

Спортивний комплекс з басейном Місце для відпочинку дітей

Тенісний корт

Спортивні секції для людей похилого віку 3 кваліфікованим тренером та новим обладнання Ремонт дорожнього покриття вул. Ентузіастів Г отель

Центр дозвілля для молоді Водопровідні мережі Чиста вода Велодоріжки

Місце для дозвілля для людей похилого віку Більше робочих місць Пляж * Кінний спорт

Розважально - розвиваючий комплекс для дітей

Жіночу організацію

Притулок для безпритульних тварин

Облаштувати громадський туалет

Кінотеатр

Баки для сортування сміття Хостел

Спортмайданчик біля ДНЗ Літній кінотеатр

Модернізація стадіону Олімпієць Модернізація стадіону біля ЗОШ №1, 3,4 Чіткого бачення розвитку ОТГ Програми розвитку

Що на території Бобринецької ОТГ є і не потрібно?

Районна рада, районі структури, Розуміння об'єднання громади Стихійний ринок

Кафе «Ровесник» в якому немає туалету

Чого на території Бобринецької ОТГ не має і не потрібно?

Великого виробництва Качатника

Переробних підприємств

Підприємств, які б забруднювало навколишнє

середовище

Висновок.

Практично всі респонденти, опитані під час інформаційного туру відзначили, що в Бобринці відбулось відкриття сучасники баскетбольного майданчика.

Місцеві мешканці практично не беруть участь у формуванні місцевої політики. В них відсутня мотивація для цього, не вистачає знань.

Крім того під час опитування були зібрані пропозиції членів територіальної громади щодо бюджету 2018. Під час вуличної акції 90% мешканців відмовились надати свої персональні дані в пропозиція. Тих, кого опитували під час інформаційного туру були більш відкритими. Взагалі персональні дані не заповнили - 73 особи, з 227 опитаних.

Серед пропозиції звучали (стилістика звернень збережена):

• Дитячі майданчики : на території ЗОШ №3, центри дозвілля, розважальні та розвивальні центри, збільшення кількості дитячих майданчиків, дитячі гуртки
  • Спортивний майданчики : Басейн, футбольне поле, спортивні майданчики
  • Ремонт мостів на Грицькова по вул. Базарній та Народній , вул. Каштанова - Незалежності, реконструкція/благоустрій Кубинського парку, ремонт греблі, ремонт тротуарів по вул. Незалежності, дорога до Коржевого, тротуари для пішоходів.
  • Місця дозвілля для різних вікових категорій: кінотеатр, театр
  • Встановлення баків для роздільного збору сміття
  • Очищення води
  • Проведення заходів по популяризації енергозбереження
  • Відкрити притулок для тварин
  • Кінотеатр
  • Розвиток медицини
  • Фельдшерський пункт в Дібровці
  • Аптека в Дібровці
  • Ремонт дороги в Дібровку
  • Прямий шкільний автобус із с. Дубрівки
  • Освітлення вулиць
  • Поліцейське патрулювання
  • Газопостачання
  • Регулярне автобусне сполучення

Аналізуючи анкетування особливу увагу привертає те, що більшість  населення громади,  в умовах децентралізації не бачить  нагальної потреби в існуванні районної ради та районних структур  на території  Бобринецької ОТГ.