Підписано Меморандум про співпрацю з головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області.

Дата: 12.02.2018 09:53

Децентралізація в Україні – це процес, який  вже не зупинити. З кожним роком децентралізація набирає оберти,  з’являється все більше об’єднаних територіальних громад, адже  люди бачать користь від об’єднання.   З боку держави для розвитку ОТГ створено всі умови,  спочатку на місцях залишили велику частку податків, за рахунок яких бюджети громад в порівнянні з роками до децентралізації значно збільшилися.  Ці кроки дозволили  поліпшити становище в громадах. На прикладі нашої  ОТГ це особливо помітно:  за два роки  з моменту створення Бобринецької міської  об’єднаної територіальної громади  саме завдяки децентралізації  дуже багато  зроблено. Відремонтовано та в процесі ремонту будівлі комунальної власності Бобринецької міської ради ( ДНЗ №1 «Сонечко», ЦДМ, бувша школа №2, перший підйом водоканалу),  відновлено роботу Коржівського сільського клубу та встановлено дитячий майданчик в с.Коржеве,  відремонтовано великі відрізки доріг та тротуарів. Такої активної роботи з поліпшення умов життя мешканців території, що ввійшла до складу ОТГ,  не спостерігалося вже багато десятиліть.

Сьогодні наступний крок – передача земель поза  межами населених пунктів ОТГ у власність громади. В даний час ОТГ управляють територіями лише в межах населених пунктів, а  управління землями поза межами населених  пунктів є прерогативою держави. Тож громади фактично не могли впливати на них. Передача земель за межами населених пунктів дуже важлива для об’єднаних територіальних громад, оскільки Держгеокадастр більше не зможе в односторонньому порядку, без згоди ОТГ, розпоряджатися цими землями. Бобринецька міська об’єднана територіальна громада  підписала Меморандум про співпрацю  з головним  управлінням  Держгеокадастру  у  Кіровоградській  області при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Підписання цього меморандуму має дуже важливе значення для нашої громади, адже Бобринецька міська ОТГ на своїй території не має великих підприємств, а одним із найголовніших бюджетоутворюючих показників  є плата за землю. Кошти від неінвентаризованих земель, що знаходяться поза межами населених пунктів ОТГ,  не надходили до місцевих бюджетів. З моменту передачі їх у власність ОТГ  громади матимуть можливість залучати кошти від цих земель до власних проектів на розвиток інфраструктури. Всі ці дії є яскравим прикладом того, як держава передає свої повноваження та відповідальність на місця – це і є децентралізація в дії.