Про перевірки закладів торгівлі та громадського харчування

Дата: 12.09.2016 09:27

На виконання доручення голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 05 серпня 2016 року №01-26/145/2 з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з можливими гострими кишковими інфекціями серед населення області, для підготовки матеріалів на засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС, представники управління Держпродспоживслужби, Бобринецької РДА, Бобринецької міської ради, 24 Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС та Бобринецького управління соціального захисту населення в Бобринецькому районі 26.08.2016 р. прийняли участь в роботі комісії при Бобринецькій РДА  по перевірці об'єктів торгівлі та громадського харчування м. Бобринець.

Комісією обстежено 7 об’єктів: 5 об’єктів торгівлі  - магазин “Жовтень” ФОП Сокуренко О. В. по вул. Базарна , 130 Р; магазин “Файно маркет” ТОВ “Вересень плюс” по вул. Вознесенська, 45;  магазин “Файно маркет” ТОВ “Вересень плюс” по вул. Миколаївська, 11 А; магазин “Копілка” ТОВ “ДНК ГРУПП” по вул. Базарна, 169; магазин “Маркет” ФОП Кірілової Т. В. по вул. Миколаївська, 39; 2 об’єкти громадського харчування — кафе “Ольга” ФОП Ляшенко Н.П по вул. Незалежності 77 А; кафе “Гарячі пиріжки” ФОП Вагнер Л. В. по вул. Базарна 132 Г.  Під час перевірок виявлено ряд порушень, а саме:

Магазин “Жовтень” ФОП Сокуренко О. В. по вул. Базарна , 130 Р —  виявлено продукти з вичерпними термінами придатності (снеки, заправки, спеції та ін) загальною вагою 2,67 кг на суму 182,1 грн., порушуються терміни проходження медичного огляду, відсутній договір на проведення дератизації приміщень.

Магазин “Файно маркет” ТОВ “Вересень плюс” по вул. Вознесенська, 45 — відсутній договір на проведення дератизації приміщень.

Магазин “Файно маркет” ТОВ “Вересень плюс” по вул. Миколаївська, 11 А — не представлено  особові медичні книжки для контролю проходження медогляду, відсутній договір на проведення дератизації приміщень.

Магазин “Копілка” ТОВ “ДНК ГРУПП” по вул. Базарна, 169 — не представлено особові медичні книжки для контролю проходження медогляду 9 осіб, відсутній договір на проведення дератизації приміщень.

Магазин “Маркет” ФОП Кірілової Т. В. по вул. Миколаївська, 39 - виявлено продукти з вичерпними термінами придатності (морозиво, напої, продукти дитячого харчування та ін.) загальною вагою 3,89 на суму 348,7 грн., відсутній договір на проведення дератизації приміщень,  не представлено особові медичні книжки для контролю проходження медогляду, відсутні маркувальні ярлики на заморожених напівфабрикатах, представлено супровідні документи про якість на молочні  продукти в нечитабельній формі, відсутні деззасоби.

Кафе “Ольга” ФОП Ляшенко Н.П по вул. Незалежності 77 А -  виявлено продукти з вичерпними термінами придатності (пиво, напої, соки, кондитерські вироби) загальною вагою 36,55 кг, на суму 1051 грн., сміттєзбірник переповнений, що може саприяти розмноженню гризунів, недастатньо миючих і дезинфікуючих засобів, відсутні супровідні документи про якість на товар, що є в реалізації, порушуються терміни проходження медичного огляду, відсутній договір на проведення дератизації приміщень, незадовільний санітарно-гігієнічний стан підсобних приміщень.

Кафе “Гарячі пиріжки” ФОП Вагнер Л. В. по вул. Базарна — відсутні деззасоби, медогляд пройдено не в повному обсязі, не проводиться маркування ємкостей з напівфабрикатами, не витримується товарне сусідство при зберіганні напівфабрикатів і готової продукції, відсутні деззасоби, відсутні супровідні документи про якість на м’ясо та печінку.

Виявлені порушення можуть сприяти виникненню та розповсюдженню   інфекційних захворювань серед споживачів, що користуються послугами вказаних об’єктів та персоналу закладів.

Власникам об’єктів надані пропозиції щодо усунення виявлених недоліків, проведена сан освітня робота з питань попередження інфекційних захворювань, дотримання санітарних та технологічних правил при виготовленні та реалізації продуктів харчування.